top of page

שאלות נפוצות

 • מי זה הצהוב הזה בכלל?
  בקיצור: הצהוב הוא בלוג העוסק בחתירה לעצמאות כלכלית ו/או באפשרות לפרישה מוקדמת באופן יחסי על ידי שינוי תפיסתי והתנהגותי מתון. הצהוב הוא האחד שעוזר לך להשיג את המטרות הכלכליות שלך באמצעים העומדים לרשותך, בהוצאה הקטנה ביותר, בזמן הקצר ביותר, ובהנאה הגדולה ביותר. מחבר הצהוב הוא מתכנן פיננסי. זה אתר המתכנן שלו https://www.silverstein.co.il/ מחכה לך כאן פוסט שלם שמסביר מי זה הצהוב הזה בכלל
 • לפי איזה סדר לקרוא את הפוסטים?
  בקיצור: התחל בקריאת עשרת הדיברות ומאמרי המבוא. לאחר מכן קרא מאמרים שמתאימים לך, לדעתך, או לפי תוצאת מבחן האישיות : ריאליסט,יזם, שיטתי, מנהל, מטפח, האקר. יישם את אשר אתה מאמין בו בצורה אמיצה בחייך כבר היום. חזור על פעולות 1 ו-2 שוב ושוב. כל ניסיון מחזק אותך. כל הצלחה מקדמת אותך. הדרך לעצמאות כלכלית או להארה חומרית עשויה מאין ספור צעדים קטנים. עבור כל אחד הדרך אחרת והקשיים שונים. אל תיפול רוחך מאתגרים או מכישלונות. עצור מדי פעם למנוחה. פרגן לעצמך בקטנה. סלח לעצמך על טעויות שעשית. השקף לעבר הדרך שעברת בהנאה וסיפוק. אחר כך, שים חזרה את התיק על הגב והמשך בהעפלה אל עבר המטרות שלך תוך שאתה מעלה את רמת הקושי של המאמרים שאתה קורא ושאתה מיישם. מחכה לך כאן פוסט שלם שעוסק כולו בסדר ואופן הקריאה המומלץ של הבלוג
 • למה חלק מהמאמרים לא נפתחים לי?
  הצהוב הוא אתר לחברים בלבד. לאחר שתירשם ללא כל התחייבות תקבל גישה מלאה לכל התכנים באתר.
 • למה שאני ארשם לאתר? הרי באינטרנט אפשר להשיג את כל התוכן בחינם.
  ההרשמה ללא תשלום ולא מחייבת אותך לשום דבר. אתה מוזמן לקרוא, ליישם, לחסוך ולהרוויח כסף רב. והכל בזכות פעולות פשוטות, שאפשר לעשות לבד, ללא עלות וללא השקעה, כבר מהיום. החברים באתר יבחרו מה יהיו הפוסטים הבאים. עובדה שאתה כאן. כנראה שקראת משהו שכתבתי והתרשמת. אתה מתחבר לרוח הדברים ורוצה עוד. אתה מרגיש שיש פה משהו שאין במקומות אחרים. מקסימום זה יצעיד אותך קדימה. פרגן לעצמך.
 • אם אתה יודע איך מרוויחים מזה כסף, למה אתה לא עושה את זה בעצמך?"
  אני עושה את זה בעצמי !! אני מרוויח מזה כסף !! ומה איתך? רוצה גם? אני הרי לא יכול לשמור 10% משכורת שלך לעצמי, במקומך. אני לא יכול לרכוש מיומנויות חיים שישרתו אותך, עבורך. אני בוודאי לא מתכוון להשקיע יותר זמן ומאמץ במה שחשוב לך ופחות במה שחשוב לי. אני מציע לך ידע. שיטה. דרך חיים שתוציא אותך לחירות פיננסית. אתה הוא זה שצריך לעשות את הצעד. אם גם אתה רוצה לעוף, אתה מוזמן להצטרף אלי.
 • למה שארשם דווקא לבלוג שלך, מה מייחד אותך?"
  הצהוב הוא בלוג מיוחד. הסתכלו מסביב אחי ואחיותי :) הבלוג הצהוב הוא שער לדרך חיים אלטרנטיבית. תורה הוליסטית שלמה המתוארת בפוסטים. תמצא כאן עקרונות מנחים, מתכונים פשוטים ומאמרים פילוסופיים. הפוסטים השונים אינם שכפול של פורמט סטנדרטי אלא שיעורים שונים זה מזה המותאמים לטיפוסי אישיות שונים ובדרגות קושי שונות.
 • למה לפעמים אני תקוע, לא מבין פוסט ולפעמים זה טריוויאלי, עברתי שלושה מאמרים וידעתי הכל?"
  אני רוצה לאתגר אותך. אנשים לא מתקדמים באופן ספונטני. אם הקריאה תהייה קלה, אתה תקרא ברפרוף את הפוסט ותמשיך לגירוי הבא מבלי שהפוסט יניע אותך לפעולה. שינוי וצמיחה מתרחשים בסביבה שיש בה קושי וספק. הבלוג נבנה כמצבור מידע שיש לו עומק. מספר שכבות ומספר ממדים. מה שנראה לך לא ברור היום יכול להיות שיהיה מובן יותר בעתיד. וכמובן, לא לשכוח את הסובייקטיביות. אנשים שונים צריכים לגלות עולמות אחרים. אם ברור לך, אתה מוכן לעלות לרמה הבאה. קרא ויישם מאמרים מתקדמים יותר. קטן עליך להקטין את הבית? הקטן את חשבון החשמל שלך. שים פנלים סולריים על הגג וייצר חשמל. לא בקטע של חשמל? גדל לעצמך עשבי תבלין וסופר פוד בבית. השמיים הם איזור הנוחות שלך.
 • האם אפשר לפנות אליך בצורה ישירה?
  ברור. בהודעה כתובה. אני אשתדל לחזור אליך ברגע שאוכל
 • איך נרשמים???
  זה מאוד פשוט. כמו כל אתר אחר, הכנס מייל וסיסמה ואתה רשום. אם אתה נתקל בקשיים, צור איתי קשר.
bottom of page