top of page

רכב 101

אל תוותר, היפטר

מאמרים רבים יתמקדו בנושא הרכב המנועי הפרטי. זה חור שחור של מזומנים ששואב הרבה כסף ולכן גם הרבה מאנרגיית החיים שלנו. על מספר רגעים בודדים של התרגשות שאנחנו חווים עם ריח של ניילונים, או אפילו עם ריחות פחות טובים, אנחנו משלמים חיים שלמים, פשוטו כמשמעו.

מספר "ויתורים" עומדים בפני השואף לעצמאות כלכלית. ה"ויתור" הראשון הוא על בית גדול מכפי צרכיו ויכולותיו, ה"ויתור" השני הוא על מגרסת המזומנים הממונעת. מניסיוני למדתי שלאנשים קל יותר "לוותר" על האוטו מאשר על הבית, לכן שימו לב, אולי כאן תראו את האור בקלות יתרה.

הפוסט הזה מצא את עצמו אצל המנהל, כי כביכול המנהל מחליט כמה כלי רכב להחזיק, אבל אני בטוח שגם השיטתי וגם כל אחד מהטיפוסים האחרים עשוי לראות את הגאונות שבפתרון ולהיות חלק מהפיתרון.

החזקת רכב פרטי אחד עולה כ-2,500 שח לחודש, נטו. חסכון של סכום זה לבדו, ללא שום חסכון נוסף, יכול לשנות את חייך ואת הסיכויים שלך להשיג את מטרותיך עלי אדמות באופן בלתי נתפס. הוצאה של 2,500 ₪ לחודש זו הוצאה של 30,000 ₪ לשנה. הסכום הדרוש למימון הוצאה זו (בהנחת משיכה של 4% מההון הדרוש לעצמאות כלכלית כל שנה) הוא 750,000 ₪. במילים אחרות, אם תרכוש את היכולת ואת ההרגל של להשתמש ברכב אחד פחות, תוכל לצאת לעצמאות כלכלית 750,000 ₪ קודם! כן, הגרוטאה שאתה מחזיק ליד הבית תעלה לך במהלך החיים שלך כמעט מיליון ₪ בקלות!

אם זה לא נשמע מספיק משכנע, אז קח בחשבון גם 8% תשואה בריבית דריבית שתוכל לקבל על ההפקדה החודשית או על כל הדברים הנפלאים שאתה יכול לעשות עם 750,000 ש"ח במקום לבזבז אותם על גוש מתכת. האם זה מקום טוב לחפור לך שוב גם על יחס ההמרה הגרוע שכתוצאה ממנו אתה צריך למעשה להרוויח מיליון וחצי, כדי שיהיה לך 750,000 להוציא על "משאבת אובדן הערך" שחונה על הנדל"ן היקר שלך? אתה מוזמן לרענן את זכרונך במאמר משחק סכום חצי.

משפחה שבבעלותה 2 רכבים צריכה להכפיל את כל הסכומים האמורים פי 2: 5,000 ₪ לחודש, 60,000 ₪ לשנה, 1,500,000 ₪ פחות לאסוף (!!) עד שהחיסכון שלכם יגיע למסה קריטית ותוכלו לקרוא לו בשם החיבה הקליט : פאק יו מאני FUCK YOU MONEY.

הדרך הטובה ביותר לחסוך או להרוויח את הסכומים האסטרונומיים האלו היא להיפטר מהאוטו. כן. אני משתמש במילה להיפטר ולא במילה לוותר. פשוט למכור. לתמיד. אם יש לכם שניים, מכרו אחד. אם יש לכם אחד, תבדקו איך תוכלו למכור גם אותו. בינתיים תוכלו להשתמש בפתרונות נוספים כמתואר ברכב 102 רכב 103, רכב 104 ועוד אם הספקתי לכתוב.

קראתי מתישהו כשהייתי צעיר (לא זוכר איפה אז סלחו לי על חוסר הדיוק) על חייזרים שצופים על כדור הארץ. החייזרים מגיעים למסקנה שצורת החיים השלטת בכוכב היא המכונית. בני האדם הם מין נשלט אשר מטפל במכוניות מסביב לשעון: מנקה אותן, מזין אותן ומטפח אותן במרכזים מיוחדים שנועדו לפינוק המכוניות. ישנם מרכזים גדולים יותר שנועדו לטיפול יסודי יותר אליהם בני האדם לוקחים את המכוניות לטיפולים קבועים. בני האדם לא חוסכים בקניית האביזרים החדישים ביותר עבור המכוניות שהם מטפחים. בני האדם לוקחים את המכוניות יום יום לטיולים, שיראו עולם. על מנת לאפשר את הטיולים הללו חלקים נרחבים מכוכב הלכת מרושתים בכבישים אשר חוצים אותו לאורך ולרוחב. משרתי מכוניות רבים מכסים את המכוניות שלהם בלילה בכיסוי מיוחד או שומרים עליהן בחניה נעולה. רבות מהמכוניות גם מצוידות במערכות אזעקה שימנעו מאנשים רעים מלחטוף אותן מיקיריהן ומערכות איתור שיאפשרו לחלצן מצרה. אני יכול להמשיך...

השווה את עלויות המחיה שלך עם רכב לעלויות המחיה שלך בלעדיו.

התוצאה אמורה להיות חד משמעית והמסקנה צריכה להיות ברורה: להתראות אוטו, שלום עצמאות כלכלית.

הצהוב – בקריאה ראשונה מטורף, בקריאה שניה הזוי, בשלישית הגיוני וברביעית גאוני

מבולבל/ת קצת? האם זהו הפוסט הראשון של הצהוב שאתה קורא? אולי יהיה לך יותר קל ללכת להתחל כאן.

bottom of page