top of page

הצהוב - איך קוראים את זה ?!

תקציר מנהלים

1. קרא מאמר שמתאים לטיפוס האישיות שלך, לדעתך: ריאליסט, יזם, שיטתי, מנהל, מטפח, או האקר. כדאי להתחיל בעשרת הדברות ובמאמרי מבוא.

2. יישם את אשר אתה מאמין בו בצורה אמיצה כבר היום.

3. חזור על פעולות 1 ו-2 שוב ושוב.

כל ניסיון מחזק אותך. כל הצלחה מקדמת אותך. הדרך לעצמאות כלכלית או להארה חומרית עשויה מצעדים קטנים ורבים, עבור כל אחד המשעול הוא אחר והקשיים שונים. אל תיפול רוחך בדרך. עצור מדי פעם למנוחה. פרגן לעצמך בקטנה. סלח לעצמך על טעויות. השקף לעבר הדרך שעברת בהנאה וסיפוק. אחר כך, שים חזרה את התיק על הגב והמשך בהעפלה אל עבר המטרות שלך תוך שאתה מעלה את רמת הקושי של המאמרים שאתה קורא ושאתה מיישם.

Blonde Boy Reading

איך זה עובד טיפה יותר לעומק?

1. עשרת הדיברות - כשמם כן הם, עשרה פוסטים אלו הם פשוטים לקריאה וליישום ומהווים את הבסיס לתורה כולה.

2. מאמרי מבוא - מספר מאמרי מבוא שמסייעים להתמודד עם הבלוג המאתגר הזה ויענו לך על מספר שאלות שבטח כבר יש לך.

3. המשך בקריאת מאמרי אישיות שמתאימים לך מבחינת טיפוסי האישיות שלך : ריאליסט, שיטתי, האקר, מנהל, מטפח או יזם. לצורך זיהוי הטיפוסים שלך, תוכל להעזר במבחן אישיות. מאמרי האישיות מקובצים לפי טיפוי האישיות. קרא את המאמרים לפי הסדר. הם ממוספרים 101 ומעלה לפי דרגת הקושי שלהם, לדעתי. התקדם לאט לאט וקרא מאמרים נוספים תוך שאתה מיישם את אשר קראת (ע"ע הדיבר השביעי "פתח כישורי חיים אשר יחסכו לך הוצאות").

4. כאשר אתה מרגיש בטחון צא מאיזור הנוחות שלך, התחל לקרוא מאמרים מטיפוסי אישיות שהתחברת אליהם פחות. קח בחשבון שלעיתים יש איזון בטבע ולכן ייתכן מאוד שאם אתה מטפח ברמה גבוהה, אתה עשוי להיות ריאליסט ברמה בנונית או שיטתי גרוע.

5. הבן את המאמרים שאתה קורא לעומקם. הבנה מעמיקה של הכתוב עשויה לקצר את התהליך היציאה לעצמאות כלכלית ולהפוך אותו לקל יותר ומהנה יותר. רוב העקרונות עליהם נדבר והשיטות המוזכרות כאן הם פשוטים להפליא ורבים מאיתנו מיישמים אותם יום יום מבלי לשים לכך את הדעת ובצורה אקראית ומבולגנת. זה לא מדע טילים.

מצד שני, אם הלכת לאיבוד, לא נורא. לא חייבים להבין הכל. ככל הנראה אין קשר ישיר בין הציון בפסיכומטרי להצלחה כלכלית. העובדה שמישהו מסתדר עם כסף יותר טוב ממך לא נובעת מכך שהוא חכם יותר ממך. עצם ההבנה מדוע עדיף להימנע מלשלם מס על פני לשלם אותו, או למה עדיף לעשות לעצמי את הציפורניים (לסייד לעצמי את הדירה/להתנייד ללא רכב פרטי/לשלם פחות על האינטרנט/להשקיע את הכסף בתבונה) על פני לקנות את השירות ממישהו אחר, לכשעצמה אינה הכרחית כלל. מכיוון שבכל מקרה, אם תעשה את זה, זה יעבוד.

6. אל תרוץ ממאמר למאמר בחיפוש אחר קטרזיס רוחני כלשהו, כי הוא כנראה לא יגיע, ואתה תתאכזב, תחזור כלעומת שבאת ובליבך שבועה לא להאמין יותר לשרלטנים. מה כן לעשות? קרא שוב ושוב את אותו המאמר ונסה להבין אותו לעומקו ואיך הוא רלוונטי עבורך. המטרה בכל מאמר היא ללמד אותך עקרון או טכניקה ולעודד אותך לבצע פעולות פשוטות באופן עצמאי.

7. יישם את המאמרים שאתה קורא באופן יום יומי. הצהוב הוא בלוג מעשי. המטרה שלו היא להקים אותך מהתחת ולגרום לך לקחת אחריות על המצב הכלכלי שלך. הבלוג בנוי מרבדים רבדים. אבנים בנחל. כל אחד יכול למצוא כאן את רמת הבסיס שלו ולהתחיל להתאמן להתחזק באופן עצמאי. השינוי בדרך כלל לא מופיע באופן מיידי. אלא טיפין טיפין בתחילה ובצורה מורגשת יותר ויותר עם הזמן. החבר השיטתי יעזור לך לעקוב אחר התהליך.

הצהוב ממליץ לך לסדר את רשימת המטרות והצרכים הכלכליים שלך, לתמחר את החלופות השונות להשגת מטרות אלו, לבחור בצורה מושכלת את החלופה העדיפה עבורך וליישם אותה בצורה המיטבית. אל תשכח לסגור מעגל ולהשתפר. עוד על המשפט האחרון בתרשים זרימה יפני שואף לשלמות

8. הכנס את עצמך למסגרת זמנים מאפשרת אבל הישגית - הצהוב מתייג את עצמו כבלוג ERNE - EARLY RETIREMENT NOT EXTREME. הצעדים בהם ננקוט על מנת להגיע לעצמאות פיננסית עשויים להיראות קיצוניים במהותם, אולם הם לא קיצוניים בעוצמתם. לצהוב יש דרישות מהדרך בה הוא בוחר ומוכן לשלם על כך באמצעות מימד הזמן. כן, אם בחרנו בדרך נוחה, בטוחה ויפה יותר...כנראה שהיא לא הקצרה ביותר. אולם, כל עוד עתותינו בידינו, אנחנו נהנים מהנוף ואנו בדרכינו לעצמאות כלכלית, מה רע לנו?

9. התאם מחדש את המאמרים שאתה קורא ומיישם מבחינת סוג ורמה. בדוק מדי פעם את התפתחות יכולותיך גם בהתמחויות שלדעתך אתה חלש בהן. אתה מוזמן להתעלות מעל הכתוב בבלוג ואף מעלי בהתמחויות בהן אתה חזק. ההצלחה שלך היא ההצלחה שלי.

10. השתדל שלא לבקר את הכתוב, או להתווכח ולנסות ולהוכיח כי מאמר זה או אחר אינו נכון לגביך, אינו הגיוני או שטות גמורה. זה לא המקום וגם אין במה פומבית לתגובות בבלוג זה (עדיין?!). כדאי לך יותר לנצל את הזמן הקצר העומד לרשותך להשגת מטרותיך עלי אדמות בקריאת מאמרים איתם אתה מסכים, שנראים לך הגיוניים, ושיישומם בחייך הוא אפשרי ולא בזריקת רפש על הרצון הטוב שלי לגאול אותך מעבדות.

קריאה של מאמרים רבים תוך חיפוש טעויות שעשיתי בדרך (בטוח שעשיתי), שטויות שכתבתי (בטונות), ופגיעה שפגעתי בשוגג במישהו (אני מתנצל מראש), לא תוביל אתכם לעצמאות כלכלית ולא תחזיר לכם את הזמן האבוד שבזבזתם בקריאה. מנגד, מספיק שתקראו ותיישמו את הכתוב בחלק קטן בלבד מתוך עשרות רבות של מאמרים, אזי תוכלו להשיג ערך שהוא אמנם רחוק מאין סופי, אבל הרבה יותר ממה שאתם צריכים מבחינה חומרית עלי אדמות...להשגת מטרות החיים שלכם.

אם אתה מתקשה להמריא דבר איתי ואני אשמח להיות חלק מההצלחה שלך.

bottom of page