top of page

הצהוב - מה זה הצהוב הזה בכלל

הצהוב הוא בלוג כלכלי-רוחני-מעשי בז'אנר ה EARLY RETIREMENT NOT EXTREME

במילים אחרות, הצהוב עוסק בחתירה לעצמאות כלכלית ובאפשרות לפרישה מוקדמת באופן יחסי על ידי שינוי תודעתי והתנהגותי מתון.

הצהוב מאמין כי באמצעות התבוננות וידיעה פנימית ניתן למזער את ההוצאה הכספית, האנרגיה והזמן הדרוש להגעה לנירוונה כלכלית.

אינני מואר יותר מרבים מכם, אינני מוכשר יותר מרבים מכם ובוודאי שאינני עשיר יותר. אולם לשמחתי אני עצמאי יותר מבחינה כלכלית מרבים מכם. אני תלוי פחות ב"עבודה" קבועה לתשלום החשבונות, אני בטוח יותר ביכולת שלי ושל משפחתי להצליח בסביבה דינמית ומשתנה, ולכן אני חושש פחות מהעתיד ומחוסר הוודאות הגשמית.

איך הגעתי למצב זה? איך אני יכול להיות עצמאי כלכלית בעוד רבים אחרים אינם? איך אני יכול לחיות ברווחה ולהשיג את מטרותי באמצעות משאבים צנועים? האם אפשר ללמוד ממני איך לעשות את זה בכיף?

Chick

מהצהוב אפשר!

במהלך השנים פיתחתי את היכולת "להחליף" את התחפושת החברתית כלכלית שלי בהתאם לסיטואציה, על מנת להתעלות מעל חסמי המציאות כפי שאנחנו מכירים אותם: זמן, מרחב, ידע, מיומנות, ניסיון, מיסוי ואחרים. 

התחלתי כמטפח: עבדתי כמדריך ומורה במשך שנים רבות ואף בחרתי להשאר בבית כדי לתמוך בגידול ילדי, מה שאפשר לי לספק לילדים שלי חינוך מצוין. תמיד הייתי גם ריאליסט: מתקן מכשירים ומתחזק את הבית שלי וגם בתים של אחרים. בהמשך עבדתי מספר שנים בחברת בניה והעמקתי את הידע והמקצועיות שלי בתחום. היזם ליווה אותי לאורך כל הדרך בה עבדתי כשכיר וגם כעצמאי במקביל. מפתח הדרכה, איש עסקים, מנהל השקעות, יזם בניין ויזם אינטרנט :) את דרכי השיטתי והמנהל למדתי ושכללתי מהניסיון שצברתי באופן אישי ומקצועי.

אחרי שנים רבות של הליכה בדרך העצמאות הכלכלית אני מציע לכם את הבלוג הזה.

פעמים רבות שקוראים מנסים ל"אבחן" את סוג האישיות שלי הם מתייגים אותי כהאקר.

מי שרוצה לקרוא אודותי מוזמן להיכנס לאתר המקצועי שלי:  silverstein.co.il

אני לא אומר שהדרך שלי נכונה ושהדרך שלכם לא, להיפך! אני אומר שהכל סובייקטיבי ושכל אחד צריך למצוא את הדרך שלו בעצמו. אני מציע לכם אפשרויות נוספות להשיג את מה שאתם צריכים ואת מה שאתם רוצים. דרכים שיעלו לכם פחות כסף, דרכים שידרשו ממכם פחות מאמץ ופחות זמן

אני מאחל לכם שגם אתם תצליחו. בואו וננסה שוב, מההתחלה:

הצהוב מאמין כי באמצעות התבוננות וידיעה פנימית ניתן למזער את ההוצאה הכספית, האנרגיה והזמן הדרוש להגעה לנירוונה כלכלית.

על מנת לחלוק אתכם את התורה כולה, אני כותב את הצהוב.

הבלוג בעל אופי פילוסופי, אך הוא גם סופר מעשי. הבלוג פותח ב10 מאמרים בסיסיים שינחו אתכם בצעדים הראשונים לעצמאות כלכלית. צעדים אילו אמורים להיות פשוטים, ברורים ואפשריים לביצוע ע"י כל אדם הבוחר לעשות זאת באופן חופשי. יישום צעדים אילו יביא אתכם במצטבר לחסכון של 25% ומעלה מהמשכורת שלכם (חסכון שעשוי להגיע גם עד 40% או 50% בסבבה) ובאמצעות כך תוכלו לפרוש לפנסיה, אם תרצו, בפחות מ-19 שנה ולהמשיך ולקיים את עצמכם ברווחה.

משך הזמן המדויק משתנה מאדם לאדם כתלות בגורמים רבים ובעיקר כתלות בסכום החיסכון (מדד טוב יותר הוא, אחוז החיסכון) החודשי.

הצהוב מעורר התנגדות ומגרה חשיבה ומעשה. אוצר בלום של כללים להתנהלות פיננסית נכונה המצטרפים לכדי תורה הוליסטית שלמה שתוביל אתכם להארה כלכלית.

אולם הצהוב אינו פנאטי, הצהוב סלחן ומאפשר, שלא נאמר נהנתן לא קטן בעצמו. הצהוב מבין שכולנו בני אדם שמורכבים מסתירות פנימיות ומקבלים החלטות לא רציונליות ולא כלכליות. מי שרוצה הוכחה לכך יכול להתרענן בקריאת דניאל כהנמן או דן אריאלי.

לכן הצהוב בנה את תורתו כך שאתה לא חייב לקיים את כל הכללים שהוא קובע, או לאמץ את כל ההמלצות שהוא נותן. אפשר קצת לחטוא.

בא לך בית גדול? לך על זה אחי. בא לך אוטו חדש כל שלוש שנים? הצהוב מפרגן. לא מתאים לך לאכול אוכל מוכן מהבית בעבודה? סבבה. אתה גמור שאתה חוזר הביתה ואין מצב שאתה מנקה, צובע או נותן עוד כמה שעות עבודה בעסק עצמאי? מקובל. אתה לא מאמין שאפשר להשיג חלק מהשירותים שאתה צורך בחלקיק קטן מהעלות אותה אתה משלם היום? הצהוב ימצא את הדרך להראות לך את האור.

הצהוב יודע לעזור לאנשים מטיפוסים שונים בדרכים שונות.

כל אחד מכם ימצא את הדרך והאמצעים הדרושים והמתאימים לו בדרך הפרטית שלו להארה פיננסית.

אבל אתם אילו שצריכים לפתוח את הדלת ולעשות את הצעד. אני יכול לתאר לכם את הדרך, אבל אתם אילו שתצטרכו לצעוד בה.

ככל שתהיו יותר אקסטרים, דרגת הקושי תהייה יותר גבוהה ומשך הזמן הדרוש להגעה לעצמאות כלכלית יתקצר. הפנסיה תגיע יותר מהר.

מצד שני, הצהוב מאמין כי כדי שתגיעו בסופו של דבר למטרה חשוב שתיהנו מהדרך ולא סתם "תקרעו" את עצמכם. עליכם למצוא את שביל הזהב הפרטי שלכם.

 

הצהוב – בקריאה ראשונה מטורף, בקריאה שניה הזוי, בשלישית הגיוני וברביעית גאוני

זה הזמן והמקום בו אתה בוחר להבטיח את עתידך הכלכלי

bottom of page